5. Pati Fotoğraf Projesi – Fotoğraf Sergisi

İFSAK Galerilerinde Sergiler Açılmaya Devam Ediyor!

6 Ocak Cumartesi saat 16:00’da İFSAK Galeri’de “5. Pati Fotoğraf Projesi” sergisinin açılışı yapılacak.
Tania Sisa danışmanlığında; Pati Fotoğraf Projesi Grubu’ndan, 23 katılımcının, 60 Fotoğraf ile katkıda bulunduğu “5. Pati Fotoğraf Projesi” sergisi, 6 Ocak 2024 – 25 Ocak 2024 tarihleri arasında İFSAK Galeri’de ziyaret edilebilir.

2018 yılında bir grup hayvan sever fotoğrafçının bir araya gelmesiyle kurulmuş olan Pati Fotoğraf Projesi’nin beşinci sergisi bu yıl İFSAK’ın ev sahipliğinde gerçekleşiyor.

Gönüllülük esasıyla çalışan ve projede yer alan fotoğrafçılar; bir yıl boyunca barınaklar, çiftlikler, merkezler, evler, stüdyo ve sokaklarda fotoğraf çektiler. Bu fotoğraflar ile 4 farklı kategoride kartpostallar, 2024 takvimi ve sergi hazırlandı. Amacı, fotoğraf sanatı aracılığıyla sokakta yaşamak zorunda olan can dostlarımızın; barınma, beslenme ve tedavilerine katkı sağlamaktır. Bu amaçla eser ve takvim satışından elde edilecek tüm gelir, gönüllü dernek ve kuruluşlara bağışlanacaktır.

Tania Sisa danışmanılığında gerçekleşen sergide yer alan fotoğrafçılar: Alain Danon, Alberto Modiano, Aliye Rahşan Karabetça, Amir İstiroti, Bige Baykoca Süslü, Daçya Lisan Güloğlu, Deniz Horada, Deniz Ural, Eliz Reyna, Fatma Boyraz, Hayri Bali, Hilal Konuşkaner, İpek Yıldız, Mehmet Tuncer, Metin Kastro, Monika İstiroti, Nur Gürel, Nurdan Ayvalı, Sennur Çevik Onan, Sibel Razzon, Şila Horoz, Tania Sisa, Vivi Arditi

Projenin çalışmaları ve ekibi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz web sitesini ve instagram hesabını ziyaret edilebilir.

www.patifotografprojesi.com
@pati_fotograf_projesi

Afiş tasarım: Sara Arslan
Video tasarım: Bartu Akın, @bartuakin