33. Şinasi Barutçu Kupası Fotoğraf Sergisi

FOTOGEN – 33. Şinasi Barutçu Kupası

Ülkemizin en uzun soluklu fotoğraf etkinliklerinden Şinasi Barutçu Kupası sergilerinin otuzikincisi, 06 Kasım 2021 Cumartesi günü İFSAK Galeri’de açılıyor.
sergi 06 Kasım – 25 Kasım 2021 tarihleri arasında ziyaret edebilir.

FOTOGEN Fotoğraf Sanatı Derneği , Türk Fotoğrafına pek çok emeği geçmiş Şinasi Barutçu’nun adının saygı ile anılmasını sağlamak ,fotoğraf dünyamıza yeni heyecanlar getirebilmek amacıyla bu kupayı düzenlemektedir.

Kupa  çağrılı olup daha önceki çalışmaları göz önünde bulundurularak ve dengeli bir dağılım gözetilerek toplam katılımcı sayısını 12’ye tamamlayacak  şekilde amatör veya profesyonel, 18 yaş üstü fotoğrafçılar, Fotogen Yönetim Kurulu tarafından davet edilir. Katılımcılar Üç yıl boyunca her yıl 6 (altı) fotoğraf baskıları ile katılır. 3 Yıl üst üste turlarda başarılı olanlar Kupa ödülü alır.

Fotoğraf çalışmalarına koşul olarak fotoğrafçıyı tek fotoğraftan çok bütünü düşünmeye yöneltebilmek ve yüksek düzeyde sergi elde edebilmek  , kupanın diğer bir amacıdır. Ödüllendirmede rastlantı payının azaltılması ve sürekli başarılı olanların  öne çıkarılması da düşünülmüştür.