Yurt Dışından Bir Fotoğrafçı – Colin Harrison

Yurt Dışından Bir Fotoğrafçı – Colin Harrison

İFSAK Çevrimiçi Etkinlikleri yeni sezonda da devam ediyor.

İFSAK Uluslararası İlişkiler Birimi’nin düzenlediği, Yurt Dışından Fotoğrafçı dizisinin yeni konuğu Colin Harrison ( MFIAP, EFIAP/d3, MPSA, GPSA, FRPS, FIPF, FBPE)

Etkinlikte Colin Harrison; görsel-işitsel dünyaya nasıl girdiği, nereden ilham aldığını, yaratım sürecinden bahsedecek ve  «Görsel-İşitsel Yolcuğum» isimli gösterisini paylaşacak. Söyleşi 30 Kasım 2023 saat 19:30’da İFSAK TV’de canlı yayınlanacak.

COLIN HARRISON

50 yıldır amatör olarak fotoğrafçılıkla ilgilenen Colin Harrison, havacılık sektöründe teknik illüstratör olarak çalıştı. Fotoğraf kariyeri kulüp fotoğrafçılığıyla başlayıp, ulusal ve uluslararası ölçekte fotoğraf yarışmalarıyla devam etti. Yarışmalarda kazandığı başarılarıyla MFIAP, EFIAP/d3, MPSA, GPSA, FRPS, FIPF, FBPE ünvanlarının kazandı. Kraliyet Fotoğraf Cemiyeti’nde (Royal Photographic Society) danışmanlık yaptı.

Fotoğraf serüveni boyunca farklı dallarda üretim yapan ve daha çok deneysel ya da yaratıcı fotoğraflarıyla tanınan Harrison; aynı zamanda ulusal ve uluslararası ölçekteki yarışmalarda jürilik yapmakta, dünya çapında seminerler vermekte ve söyleşilere katılmaktadır.

Pandemi sırasında ürettiği 2 söyleşi ve gösteriyi 17 farklı ülkede gösterdi. Bu söyleşiler sayesinde kanserle mücadele eden derneklerine 4000 sterlin bağışta bulunulmasına önayak oldu.

Söyleşi dili İngilizce olup,Türkçeye tercüme edilecektir.