Neslihan Akça

 

Neslihan Yazıcılar AKÇA

1969 Eskişehir doğumlu, Tekirdağlı’dır. İstanbul’da yaşamaktadır. İfsak, Fotogen, Tefsad ve Sille Sanat Sarayı üyesi, Filmsan Vakfı kurucu şeref üyesidir.

Fotoğrafla ilgilenen babasının laica’sına duyduğu hayranlık ve yine siyah-beyaz fotoğrafları boyama yapan babasıyla yaptığı çalışmalarla küçük yaşta ki fotoğraf tutkusunu ileri ki yaşlarına taşımıştır.

İfsak’da fotoğraf eğitim almış, farklı atölyelere katılmıştır. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri ve sonrasında A.Ü. Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü bitirmiştir.

Sanatçı AFIAP unvanlıdır. Ulusal ve uluslararası ödül, madalya ve başarıları bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası sergilerde fotoğrafları yer almıştır. Fotoğraf gösterileri bulunmaktadır. Kişisel sergiler açmıştır.

Aznavur Sanat Sergi salonunu işletmeciliğini yapmış, fotoğraf adına çeşitli sergilerin açılmasını sağlamıştır. Kurum ve kuruluşlarla fotoğraf yarışmaları, sergi küratörlüğü, ulusal ve uluslararası Kültür Sanat festivalleri, çalıştayları düzenlemiş, Avrupa Birliği projeleri yürütmüştür. Yine fotoğrafçı olan eşi Semih Akça ile birlikte fotoğraf çalışmalarını sürdürmektedir.

https://www.instagram.com/neslihanyazicilarakca/

https://twitter.com/NeslihanAkcaa?t=ytvLTqYWZY4ADc9sK0J5pg&s=09

https://www.facebook.com/NeslihanYazicilar/

 

Foto Galeri