Cem Kıvırcık

Cem Kıvırcık

Her vesileyle Babıali Yokuşu’nu tırmanan son neslin ferdi olduğundan sitayişle bahseden Cem Kıvırcık, eskilerin deyimiyle “hem mektepli, hem de alaylı” bir gazetecidir. Mezunu olduğu Marmara Üniversitesi, Basın Yayın Yüksekokulu’nun birinci sınıfından itibaren mesleğe profesyonel olarak 1983 yılında Milliyet Yayınları bünyesinde yayınlanmakta olan Hey dergisinde başlamıştır.

Daha sonra Güneş Gazetesi, Fotospor, Gelişim Yayınları, Sabah Dergi Grubu ve Karacan Yayınları’nda görev aldıktan sonra tekrar yuvaya döndüğü Milliyet Grubu’nda Türkiye’nin ilk internet dergisini çıkartmış ve iş yaşamına teknoloji yayıncılığıyla devam etmiştir.

Halihazırda, Türkiye’nin en çok okunan fotoğraf yayını olan Photoline dergisinin yöneticiliğini yapan Cem Kıvırcık, sosyal medya hesaplarında @cemkivircik adını kullanmaktadır.

Kendisini bir fotoğraf tutkunu olarak tanımlar ve anlatmak istediği öyküler için fotoğrafın evrensel dilini kullanmayı tercih eder. Biçimsel yapıdan öte duygusal ağırlığın önemine dikkat çeken Cem Kıvırcık, İbn Haldun Üniversitesi’nde fotoğraf, iletişim ve sanat ilişkisi çerçevesinde ders vermektedir.

Foto Galeri