Türkiye’nin Jeoçeşitliğinden Örnekler

İFSAK Çevrim İçi Etkinlikler Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

İFSAK Doğa Manzara ve Grubu’nun, Ali İhsan Gökçen moderatörlüğünde, değerli akademisyenlerin de konuk olarak katılacağı, “Türkiye’nin Jeoçeşitliğinden Örnekler” adlı söyleşi etkinliği, 05 Ekim 2022, Saat 20.00 ‘de canlı yayın olarak ZOOM ’da!

İFSAK Doğa Manzara ve Grubu;

Ali İhsan Gökçen’in danışmanlığında 2017 yılında kurulan İFSAK – Doğa ve Manzara Grubu; doğa, kır ve kent manzaralarını hedef alarak düzenledikleri gezilerinde bu konulara zenginlik katan değerleri de önemseyerek atölye disiplini ile çalışan bir gruptur. İFSAK bünyesinde her yıl açılan Doğa ve Manzara seminerini tamamlayan yeni üyelerin de katılımıyla sürekliliğini sağlayan grup, kapsamlı eğitim, özel bölgelere yapılan geziler ve aylık değerlendirme toplantıları ile çalışmalarını sürdürmektedir. Düzenlenen gezilerde, özellikle çekim pratiğinin arttırılması hedeflenerek işbaşı eğitimi sağlayan fotoğraf gezilerine önem verilmektedir. 2022-2023 döneminde Anadolu Volkanları içerikli projelerini güçlü bir akademik kadro danışmanlığı ile sürdürmektedir.

 

Türkiye’nin Jeoçeşitliğinden Örnekler;

Dünyayı ve ülkemizi anlamanın en temel bilgilerinin başlarında kuşkusuz Jeoçeşitliği bilmek geliyor. Bu anlamda 22 Kasım 2021 tarihinde Paris’te yapılan UNESCO Genel Kurulunda 193 üye ülke tarafından her yıl 6 Ekim gününün Uluslararası Jeoçeşitlilik Günü olarak kutlanmasına oy birliği ile karar verilmiştir. IFSAK Doğa Manzara Grubu olarak Türkiye’mizin Jeoçeşitliliklerinden bazılarını sizlerle paylaşmak istedik.

 

Jeoçeşitlilik;

Mineraller, kayalar, fosiller, topraklar, tortular, yeryüzü şekilleri, topografya, jeolojik ve morfojenik süreçler ile nehirler ve göller gibi hidrolojik özellikler dâhil olmak üzere doğanın cansız unsurlarının çeşitliliği olarak tanımlanmaktadır.

Etkinlik: ZOOM      810 4939 9878    1959ifsak

https://us02web.zoom.us/j/81049399878?pwd=S0ZZK3NNakRQenNmNzNPeEt6T2pWQT09

Afiş Tasarım: Sara Arslan