Torlukçular- Fehmi İçyer

İFSAK Etkinlikler Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Konuk olarak Fehmi İçyer’i ağırlayacağımız “Torlukçular” fotoğraf gösterisi ve söyleşi etkinliği, 9 Mayıs Perşembe günü, saat 19.30 ‘da İFSAK Nurettin Erkılıç Salonunda!

Torluk odun kömürü yapımı İstanbul çatalca köylerinde defaten gidilerek çekilmiştir,ormanda kurumuş ve sıklaşmış ağaçları seyrekleştirmek amaçlı kesilen ağaçlar parçalanarak üst üste dizilerek büyük gayret ve emek harcayarak yapılan ızgara ve mangallarda kullanılan odun kömürü, günümüzde azda olsa halen yapılmaktadır.

Fehmi İçyer;
Konya doğumluyum Terzilik tekstil işinden emekliyim 10 yıldır Kocaeli’nde ikamet etmekteyim 1993 yılında İFSAK seminerleri ve üyeliği ile fotoğraf serüvenim başlar.
Fotoğrafla hobi olarak ilgilenmekteyim çekimlerim genelde belirli bir konu ve belge tarzı çekmek isterim, çekimlerim Torlukçular,Süpürgeciler,Çömlekçiler,Dökümcüler ve Üzümcüler.
İstanbul çocuk esirgeme kurumu çocuklarına 15 sene kadar gönüllü fotoğraf eğitimi verdim bunlardan da 12x 13 sene sergilerini açtık bazılarında da İFSAK Derneğimiz sponsor olmuştur.
Afiş tasarım: Sara Arslan