İFSAK Kısa Film Yarışmasında Ödül Alan Yönetmenler

İFSAK Çevrim İçi Etkinlikler Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Murat Uğurlu ’nun konuk olarak katılacağı, İFSAK Sinema Biriminin “İFSAK Kısa Film Yarışmasında Ödül Alan Yönetmenler “ Etkinliği 04 Mayıs 2021, Saat 21.00 ‘de canlı yayın olarak İFSAK TV’de!

Murat Uğurlu, İFSAK 41. Kısa Film ve Belgesel Yarışması’nda “Tapınak”  filmi ile en iyi kurmaca ödülünü almıştı.

Film 3-4-5 Mayıs 2021 tarihlerinde aşağıdaki link ve şifreyi kullanarak izlenebilir.

Link: https://vimeo.com/510412765

Şifre: ifsak2021

Tapınak;

Mevlüt (50) bir konteyner parkında gece bekçisidir. Aksi ve takıntılı bir adamdır. Parka bırakılan yeni köpek bütün çabalarına rağmen bir bekçi köpeğine yakışır şekilde havlamamakta diretir. Mevlüt köpeği eğitmek için sıra dışı yöntemlere başvurur.   Mevlüt ’ün tasasız ve sakin gece nöbetleri, bir otobüs dolusu ihtiyar turistin sürpriz ziyaretiyle son bulur. Bayan İrini dedesinin mezarının bu konteyner parkında olduğunu iddia eder. Gizemli ve absürt ziyaretler her gece tekrarlanmaya başladığında Mevlüt ’ün bastırdığı korkular da gün yüzüne çıkar.

Söyleşi Yayın Linki:

Murat Uğurlu;

1987 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdikten sonra Polonya Ulusal Sinema Okulu Lodz’ta eğitimine devam etti. Kısa filmleri birçok festivalde gösterildi, ödüller aldı. İlk öykü kitabı “Buralar Bıraktığın Gibi” 2013 yılında İletişim Yayınları tarafından basıldı. Halen ilk uzun metraj filmi üzerinde çalışıyor.

Afiş Tasarım: Ece Ural
@eceuraldesign