Şiirlerle İstanbul

İFSAK Çevrim içi Etkinlikler Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

İFSAK bünyesinde danışmanlığını Serkan Turaç ’ın, danışman yardımcılığını Meryem Geçimli ve Coşkun Poturnak ’ın yaptığı, “Şiirlerle İstanbul“ proje grubu tarafından hazırlanmış olan, – Şiirlerle İstanbul  “Bir İstanbul Projesi“ – kitap tanıtımı İFSAK TV‘de.

29.04.2021 Saat 21.00 de “Şiirlerle İstanbul“ proje grubu katılımcıları, danışman ve danışman yardımcıları ile birlikte gerçekleştireceğimiz canlı yayına sorularınız ve yorumlarınızla katılabilirsiniz.

Etkinlik Yayın Linki için tıklayınız  

Şiirlerle İstanbul “Bir İstanbul Projesi”

Özlemle her daim aradığımız şehirdir İstanbul.  Uzakta olsak hasretle, içinde yaşasak kelimelerle konuşuruz dünyanın en özel şehrini. İstanbul, kimi zaman düşlerimizde, kimi zaman soluksuzca izlediğimiz filmlerde, kimi zamansa dinlediğimiz müziktedir. İstanbul’u anlatmak, onunla yaşamak, ona özel işler üretmek tarih boyunca birçok kişi tarafından yapıldı ve yapılmaya da devam edilecek. Bizler hazırlamış olduğumuz fotoğraf çalışmamızı şiirlerle bütünleştirdik.  Şiir düşündük fotoğraf çektik. Fotoğraflara baktık şiir yazdık, ustaların yazdıklarına görsel olmaya çalıştık. Üretim süresince görmediğimizi görmeye, bakmadıklarımıza bakmayı öğrendik…

Şiirle bütünleşen her şey bize mutluluk verir. Sözler elbette yeter insana ama gözlerde mutlaka arar görselleri.  O zaman bakmaya ve dinlemeye doyamayız İstanbul’a hem gözümüzle hem de ruhumuzla doyarız. Bizler projemizde görsellerimizle, ruha dokunarak, duyguya, hislere, düşünceye ve de zihinlere bellek olmaya çalıştık. Şiirler, yol oldu biz yolcu olduk. Dizeler deniz oldu, bizi yüreklendirdi, aşkla dolduk. Sokaklarında koşan çocuklar gibiydik, şen olduk, kim bilir belki de görsellerimizle biz de ışık olduk.

Serkan Turaç / Proje Danışmanı          

Proje Danışmanı: Serkan Turaç

Danışman Yardımcıları: Meryem Geçimli – Coşkun Poturnak

Katılımcılar: Alper Tunga Doğan, Birsen Uzun, Defne Kaplan, Didem Nuhoğlu Utar, Dilşad Aktaş Canatay, Emine Bulmuş, Ferhan Coşkun, Fuldan Aktaş, Henri Kandiyoti, İbrahim Genç, İpek Yıldız, Levent Arslan, Levent Küey, Mehmet Ali Yükselen, Meriç Uluşahin, Muhammet Beyazal, Nevzat Turgay Işıkgöz, Sultan Gülçin, Zafer Uysal