Sevgili Lili – Film Gösterimi / Alberto Modiano

İFSAK Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Konuk olarak Alberto Modiano ’yu ağırlayacağımız etkinlikte; Modiano ’nun yönetmenliğini yaptığı, Meri İstiroti ‘nin aynı adlı kitabından uyarlanan “Sevgili Lili” adlı filmi izleyeceğiz. Filmin kahramanı Lili Barokas,  Kitabın yazarı Meri İstiroti ve filmin sanat yönetmeni Tülin Balcıoğlu ’da aramızda olacaklar.

5 Kasım 2022, Saat 13:30 ‘da İFSAK, Nurettin Erkılıç Salonu’nda.

Sevgili Lili;

Lili Barokas yıllarını kız çocuklarına bale ile zarafeti yaşatmaya adamış bir öğretmendir. Göçmen bir ailenin kızı olan eski İstanbul Hanımefendisi, yıllardır nice genç kızı evlilik öncesi dönemde eğitmiş, evlilik sonrasında da her biri öncelikle birer ev hanımı olmak üzere birçok meslekte yol almıştır.

Bir gün Lili Bakokas eşinin kendisini filme aldığı onlarca makara 8mm’lik filmleri arkadaşının oğlu olan Alberto Modiano ’ya hediye edince, fotoğrafçı Alberto ’nun yaşamına, eşinin de teşviki ile sinemacı olarak yetişmesine neden olmuştur. Bu zamandan sonra 56 yaşında üniversite sınavlarına katıldıktan sonra Üniversiteden sinemacı olarak mezun olmuştur. “Kula’930” ve “Karanlık Oda” filmlerinden sonra “Sevgili Lili” 3. Filmidir.

Not: Filmin kitabının yazarı Meri İstiroti Etkinlik günü kitabını imzalayacak.

Afiş Tasarım: Sara Arslan