Çevrim içi Ramiz Şahin Metamorfoz Proje Atölyesi

22 Aralık 2020 / saat 19:30 – 21:30 /  max 30 kişi / Süre 1 yıl

Toplantılar 15 günde bir düzenli olarak yapılacaktır.

METAMORFOZ

Evrenin değişmeyen gerçeği değişim ve dönüşümdür. Bu olağan süreç içinde birey duruma tanıklık eder hatta parçası olur. Dönüşüme neden olan faktörlerin farkında olanın buna müdahale etme, baş kaldırma ya da sürece katkıda bulunma hakkı vardır.

Mevcut durumu sonraki kuşaklara en etkili aktaran edebiyat, resim, müzik, dans, sinema, fotoğraf gibi sanat alanlarıdır. Mevcut durumu anlattıkları gibi dönüşümü de işaret eder, yön verir ve farkındalık yaratırlar.

Sanayi devrimi ile hızlı bir ivme kazanan dönüşüm günümüzde dijital devrimle daha da bir hız kazanmıştır. Son günlerde yaşadığımız olaylar dünyayı bütünüyle etkilemiş ve dönüşümü korkunç bir şekilde hızlandırmıştır. Evlerimize kapanmak zorunda kaldığımız bu günlerde üretimde eksik kalmamız, yaratıcılık alanlarımızın daralması baskı ve strese neden olmaktadır.

Bu durumda fotoğrafçının görevi kayıt altına almak ve yeni duruma öncülük etmektir. 

Metamorfoz Proje Grubu olarak var olan gerçeği ya da düşündüğümüz, hayal ettiğimiz, bizi etkileyen, aktarmak, göstermek istediğimiz hikâyemizi fotoğrafa dönüştüreceğiz. Teknik beceriler kadar etik ve estetiğe de önem vererek; ürünümüzün bakılabilir, izlenebilir, sergilenebilir, derdini anlatabilir en önemlisi de taşıdığı mesajı verebilir kılmaya çalışacağız.

Bu nedenle sizleri araştırmaya, düşünmeye, üretmeye ve bunu fotoğrafa dönüştürmeye davet ediyoruz. Bir yıl sürecek olan Metamorfoz Proje Grubu’na temel eğitimini tamamlamış ve/veya kişisel ya da karma bir sergiye katılmış herkes katılabilir.

Beraber üretip beraber paylaşmak için İFSAK.

İFSAK SEMİNER VE ATÖLYELER BİRİMİ

Atölye ile ilgili daha detaylı bilgi almak için;

Tel: 0212-292 42 01

E-Mail: iletisim@ifsak.org.tr

Web: https://www.ifsak.org.tr

Danışman hakkında.

Danışman Profili