“Kısadan Uzuna“ / Nazlı Elif Durlu

İFSAK Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Yönetmen Nazlı Elif Durlu’nun konuk olarak katılacağı, İFSAK Sinema Birimi’nin “Kısadan Uzuna“ etkinliğinde, Durlu’nun kısa film süreçlerinden uzun metraj film sürecine uzanan sinema yolculuğu hakkında sohbet edeceğiz. Sinemacı olmaya nasıl karar verdi, ilk kısa filmini nasıl çekti, nasıl bir eğitim sürecinden geçti, Zuhal’in yaratım süreci nasıl başladı gibi sorulara cevap bulacağımız kapsamlı bir söyleşi gerçekleştireceğiz.

Etkinlik 5 Nisan 2022, Saat 19.30 ‘da İFSAK, Nurettin Erkılıç Salonu’nda.

 

Nazlı Elif Durlu;

1979 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Tevfik Fikret Lisesi’nden mezun oldu. Lisans ve yüksek lisans eğitimini ise Hollanda’da Utrecht Üniversitesi’nde Sinema Televizyon Bilimleri üzerine tamamladı. 2005-2008 yılları arasında ABD’de yaşadı; Los Angeles’ta film ve televizyon dizisi projelerinde senaryo yazarı olarak çalıştı.

İlk kısa filmi “Güven Bana” yı 2009 yılında çekti. Senaryo yazarlığını ve yönetmenliğini yaptığı film, ulusal ve uluslararası birçok film festivalinde gösterildi ve çeşitli ödüller aldı. Senaryosunu yazdığı “Almost” adlı kısa filmi 2010 yılında yönetmen Hany Abu Assad tarafından çekildi ve altı kısa filmden meydana gelen “Unutma Beni” adlı uzun metrajlı filmin bir parçası olarak pek çok festivalde gösterildi.

Senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği ilk uzun metraj filmi Zuhal, 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gösterildi.

Afiş Tasarım: Ece Ural, @eceuraldesign