Kent ve İnsan- 259. ve 260. Dönem Proje Grubu

İFSAK Galeride Yeni Sergi Açılışı!
İFSAK Galerilerinde Sergiler Açılmaya Devam Ediyor!

İFSAK, “Birlikte” ürettiği çalışmaları izleyicileriyle yeni bir sergi ile buluşturuyor. İFSAK Lokal ’de, 259. ve 260. Dönem Temel Fotoğraf Semineri Proje Grubu’nun «Kent ve İnsan» sergisi açılıyor. Sergi 01-20 Haziran tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

KENT VE İNSAN

Kendimize büyük bir sahne seçtik, adına kent demişler. Bu sahneyi keşfetmeye adadık kendimizi. Aklımız, ayaklarımız bizi bir yerlere götürdü hep. Adımladık, baktık, hissettik. İnsanız ya; baktığımız, hissettiğimiz şeye anlam vermeye çalıştık. Kuşlar, dalgalar, bulutlar ve ışık arkadaşlık etti bize. Tarihe dokunduk, insanlığa dokunduk, geçmişe dokunduk, farklı kültürlere dokunduk. Onlar değişti, biz de değiştik. Değişimi gördük. İnsan dediğin nedir ki? Beş tane duyusu var işte! Bizim bir fazlamız vardı bu macerada, yanımızda fotoğraf makinamız vardı. Kenti keşfederken kimimiz gününe kapıldı, kimimiz gecesine; ışığına kapıldık, gölgesine vurulduk. Biz keşfetmek için yola çıkmışken. Bir bakmışız ki biz de bu sahnenin bir parçası olmuşuz, sizi de davet ederiz.

Danışman: Serdar Ercan

Danışman Yardımcısı: Burçin Meçik

Sergide Yer Alan Fotoğrafçılar: Ahu İncekaralar, Ali Ağbulak, Aslı Balıkçı, Banu Keskin, Betül Üçen, Cansu Gürer, Çetin Özcan, Demet Tahmaz Demirağ, Fatma Rümeysa Demirkıran, Işıl Çavuşoğlu, Mehmet Ali Eycan, Önder Özdil, Özgür Odabaşı, Sinem Vardar

Afiş tasarım: Sara Arslan
Video tasarım: Bartu Akın, @bartuakin