İFSAK Genç Çarşamba Etkinlikleri / Mimari Fotoğraf – Egemen Karakaya

İFSAK Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Bu hafta Genç Çarşamba etkinliklerinde Egemen Karakaya’yı konuk ediyoruz. Karakaya’nın gerçekleştireceği sunumda, mimari fotoğrafı anlayacak ve tartışacağız. Söyleşiye tüm genç üyelerimizi / genç fotoğraf severleri davet ediyoruz.
Gösteri/Söyleşi, 13 Nisan 2022, Saat 19.30 ‘da İFSAK Nurettin Erkılıç Salonunda.

Mimari Fotoğraf;
Mimari fotoğraf, yapıları değişik amaç ve yaklaşımlar doğrultusunda belli estetik değerlere göre fotoğraf karesine aktarır. Yapının çevre ile ilişkisini anlatmak, yapının aşamalarını belgelemek, şehirciliği belgelemek ve yapının detaylarını algılamak gibi amaçları vardır. Fotoğrafçı, bu konulardan hangisinde çalışmak istediğini belirler ve tekniğini ona göre geliştirir.

Egemen Karakaya (Fotoğrafçı / Mimar);
1988 yılında; Muğla, Ula’da doğdu. Güncel olarak İstanbul’da yaşıyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde eğitim aldı. (Lisans-2011) Lisans eğitimden sonra 2014 yılında, İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım programında yüksek lisans eğitimini tamamladı. RENDERdanSONRA adında mimari görselleştirme ve post-prodüksiyon hizmeti veren markasını kurdu. Mimarlık, fotoğrafçılık ve poster tasarımı konusunda çeşitli ödüllere hak kazandı. Fotoğrafçılık alanındaki projelerini sürdürmekte ve geliştirmektedir.

Ayrıntılı Bilgi İçin:   www.ifsak.org.tr
Afiş Tasarım: Ece Ural, @eceuraldesign