İFSAK Genç Çarşamba Etkinlikleri / “Göçmen Deneyimini Görselleştirmek’’ – Çeyiz Makal Fairlough

İFSAK Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Bu hafta Genç Çarşamba etkinliklerinde, Çeyiz Makal Fairlough’ı konuk ediyoruz. Çeyiz hanım ile “Göçmen Deneyimini Görselleştirmek’’ üzerine yapılacak Sunum ve Söyleşiye tüm genç fotoğraf severleri davet ediyoruz.

Sunum/Söyleşi, 18 Mayıs 2022, Saat 19.30 ‘da İFSAK Nurettin Erkılıç Salonunda.

Göçmen Deneyimini Görselleştirmek;

Sunumunda sosyal belgeci fotoğrafı tanımlama, sorgulama ve bu anlayış çerçevesinde görsel sosyolojisinin araştırma tekniklerinden faydalanılarak İngiltere’de yaşayan Türk mültecilerin sığınma süreci üzerine bir söyleşi gerçekleştirecektir.

Çeyiz Makal Fairclough;

Fotoğrafçı, Doç. Doktor, Görsel Sanatçı,  İstanbul.

Çeyiz Makal Fairclough, Marmara üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun olmuştur. İTU Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde ‘‘Sanat Tarihi’’ ve Manchester Metropolitan Üniversitesinde ‘‘İletişim tasarımı’’ üzerine yüksek lisansını bitirdi.

Varşova’da ‘‘Warsaw School of Photography’de’’, Polonya’nın önde gelen fotoğraf sanatçılarından Marian Schmidt’in danışmanlığında diploma çalışmasını gerçekleştirdi. Çeyiz Hanım doktora çalışmasını Salford Üniversitesinde Türkiye’den İngiltere’ye Göç eden politik sığınmacılar üzerine yaptı. Çeyiz Hanım Beykoz Üniversitesinde Dekan Yardımcılığı görevine devam etmektedir.

Afiş Tasarım: Ece Ural, @eceuraldesign