İFSAK 23. Ulusal Kısa Film Festivali

23.İFSAK Kısa Film Festivali Başlıyor !

12-13-14 Mayıs tarihleri arasında 23. Ulusal İFSAK Kısa Film Festivali gösterimleri kapsamında, tüm film gösterimlerimiz ve etkinliklerimiz ücretsiz olarak İFSAK’ta sinemaseverlerle buluşuyor olacak.

1978 yılında başlayan Türkiye’nin en eski kısa film yarışması olan İFSAK Ulusal Kısa Film Yarışması başladığı günden bugüne ulusal düzeyde düzenlenmekte ve ülkemizdeki birçok kısa film etkinliğine örnek teşkil etmektedir.

İFSAK Ulusal Kısa Film Yarışması, bugüne kadar Türk Sinemasının çok değerli yönetmenleri eserleri ile yarışmamızda yer almıştır. Çoğu dünya çapında önemli eserler vermiş, önemli sinemacıların ilk eserlerine gösterim olanağı sunmakla birlikte, o yıllardan bugüne arşivlenen filmler sayesinde ülkemizin en kapsamlı kısa film arşivinin oluşmasına da katkı sağlamıştır.


Bu yıl 37. sini düzenleyeceğimiz İFSAK Kısa Film Yarışması’na katılan filmler 12-13-14 Mayıs tarihlerinde gerçekleştireceğimiz 23. İFSAK Ulusal Kısa Film Festivali’nde dopdolu bir programla sinemaseverlerle buluşuyor olacak.
37. İFSAK Kısa Film Yarışması’na bu yıl 145 film katıldı. Ön elemeyi gerçekleştiren Jüri Üyelerimiz geçtiğimiz yıl Kurmaca dalından “Günah” filmiyle birinciliğe hak kazanan Gülistan Acet, Sinema Yazarlarımızdan İhsan Mursaloğlu ve İFSAK Sinema Birimi Sorumlusu Mustafa Naymanlar’dı.

Tek seçiciliğini Senarist ve Yönetmen Cemil Ağacıkoğlu’nun yaptığı 37. İFSAK Kısa Film Yarışması’nın ön elemeyi geçen filmleri 23. İFSAK Ulusal Kısa Film Festivali kapsamında sinemaseverlerle buluşuyor olacak. Üç yıldan bu yana verilen Sinema Emek Ödülü’nüyse bu yıl Türkiye müziğimizin usta isimlerinden Cahit Berkay layık görüldü.

23. İFSAK Ulusal Kısa Film Festivali’nde yine gelenek bozulmayarak, 37. İFSAK Ulusal Kısa Film Yarışması’nın kazanan filmleri 14 Mayıs Pazar günü ödül töreniyle sahiplerini bulacak. Törenin ardından dereceye giren filmlerin gösteriminin yapılacağı festivalde ödül töreni öncesi 37. İFSAK Kısa Film Yarışması’nın tek seçisi Cemil Ağacıkoğlu ile bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Ayrıca 23.İFSAK Ulusal Kısa Film Festivali’nde finale kalan ve ödül alan filmlerin gösterimi 16-17-18 Haziran 2017 tarihleri arasında Kadıköy Barış Manço Kültür merkezinde gösterilecek.