’Hayalden Gerçeğe, Kadrajdan Çizgiye – Hilal Özateş İlik

İFSAK Galerilerinde Sergiler Açılmaya Devam Ediyor!

 

İFSAK Lokal’de, Hilal Özateş İlik’in  “’Hayalden Gerçeğe, Kadrajdan Çizgiye” sergisi açılıyor.

Sergi 19 Mart – 31 Mart 2022 tarihleri arasında ziyaret edebilir.

Hayalden Gerçeğe, Kadrajdan Çizgiye;

Herkesin bu kadar farklı olması ne muazzam bir şey. Hayatı güzel yapan asıl bu farklılıklarımız değil mi?  Objektifime yansıyan,  dünyanın farklı ülkelerinden, farklı yaşamlarından, farklı yüzlerinden yola çıkarak yaptığım bir yolculuktu bu. Fotoğraftan yola çıkıp, karakalemde gerçek olan.

Hilal Özateş İlik;

1970 Balıkesir doğumluyum. Evliyim, varlıklarından büyük gurur duyduğum iki gencin annesiyim. Anadolu üniversitesi iktisat ön lisans mezunuyum. Uzun yıllar idari işler alanında çalıştım. Görsel sanatlara tutkum Karakalem ve ardından Yağlıboya resim ile başladı. Birçok karma sergiye katıldım.

‘’İFSAK 216. Dönem Temel Fotoğraf Eğitimi’’ ile fotoğrafta hobi olmanın ötesine geçerek çok keyif aldığım bir noktaya geldim. Dayk Danzig ve Ramiz Şahin danışmanlığında, bir yıl süren ‘’Beyaz Geceler’’ projesinde, Şubat 2018 tarihinde İFSAK ta ve ISMMO da sergilenen projede yer aldım. Dayk Danzig in danışmanlığını yaptığı ‘’Opus Rea’’ proje grubuna katıldım. Önce 2019 da İFSAK da ve ardından Eylül 2019 da Urla Belediyesi Fotoğraf Sanat evinde açılan ‘’Yedinci Mühür’’ temalı proje sergisinde yer aldım.  Ardından İFSAK Belgesel Fotoğrafçılığı eğitimi aldım. İFSAK bünyesinde projelerde yer almaya devam ediyorum.

 2020 yılından bu yana tutkunu olduğum Resim ve Fotoğraf dallarında, hayalini kurduğum kişisel sergime hazırlanıyorum. Bu proje, çektiğim portre fotoğrafların, karakalem çalışmalarından oluşan ‘’Hayalden Gerçeğe, Kadrajdan Çizgiye’’ çalışmamdır.

Hayallerimin doğrultusunda çalışmalarıma devam ediyorum.

Afiş tasarım: Ece Ural, @eceuraldesign

Video tasarım: Bartu Akın, @bartuakin