“Günlerle Gelen Fotoğraf Albümü” İmza Günü / Kemal Cengizkan

Cumhuriyetimizin 100.Yılı ve İFSAK 64. Sezon Açılış Etkinlikleri Kapsamında
İmza Günü

Kemal Cengizkan “Günlerle Gelen Fotoğraf Albümü” imza günüyle 28 Ekim 2023 Cumartesi  Saat 14.00-– 15:00 arasında İFSAK Lokal’de kitabını İmzalayacak.

Yazarların kitabını kitap satış noktamızdan temin edebilirsiniz.

Kemal Cengizkan’ın GÜNLERLE GELEN Fotoğraf Albümü

Kemal Cengizkan’ın GÜNLERLE GELEN isimli fotoğraf albümü yayınlandı. Albüm yüz fotoğraf içeriyor ve iki bölümden oluşuyor; birinci bölümde 1970-2005 yılları arasında Türkiye’de çekilen fotoğraflardan bir seçki yer alıyor.

Bu bölümde fotoğrafçının tanıklık ettiği toplumsal olayların yanı sıra gündelik yaşamdan görüntüler bulunuyor. Yabancı Diyarlar başlıklı ikinci bölümde ise İngiltere’de ve Kırgızistan’da çektikleri arasından derlenen elli fotoğraf yer alıyor. Grafik tasarımı Savaş Çekiç tarafından yapılan albümde Evrim Altuğ’un ve Özcan Yurdalan’ın değerlendirme yazıları bulunuyor. ESPAS Yayınları tarafından yayınlanan ve siyah beyaz fotoğraflardan oluşan 208 sayfalık albüm, duoton olarak sınırlı sayıda basılmış ve numaralandırılmıştır.

Kemal Cengizkan ;

1950 doğumludur. İnşaat mühendisi olarak çeşitli projelerde görev almıştır. 1977 yılındaki kuruluşundan itibaren Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği yönetiminde görev almış, ilk sergisini 1978 yılında Ankara’da açmış, derneğin fotoğraf etkinliklerinde görev almıştır. 2004 yılında kurulan Fotoğraf Vakfı’nın kurucularından olup ilk başkanıdır. Dora Günel ile İstanbul Samatya’daki İçkalpakçı Sokağında yürüttükleri belgesel proje bir kitap olarak yayınlanmıştır. Tacikistan’da bir yol yapım projesinde çektiği fotoğraflar S’YOMKA albümünde toplanmıştır. İngiltere’de çektiği fotoğraflardan oluşan bir seçki 2022 yılında Cafe Royal Books tarafından yayınlanmıştır.

Afiş Tasarımı: Dayk Danzig