“Geometri ve İnsan” – İFSAK Geometri ve İnsan Atölyesi Fotoğraf Sergisi

İFSAK Galerilerinde Sergiler Açılmaya Devam Ediyor!

 

İFSAK, “Birlikte” ürettiği çalışmaları izleyicileriyle yeni bir sergi ile yüz yüze buluşturuyor. Pandemi döneminde dijital ortama taşınan sergiler, koşulların izin vermesiyle İFSAK sergi salonlarında da açılıyor. Böylece sergilerimiz İFSAK galerilerinde fiziki olarak izlenebilecek. Ayrıca dijital ortamdaki sergiler de izleyiciyle buluşmaya devam edecek.

İFSAK Lokal ’de, İFSAK Geometri ve İnsan Atölyesi’nin “Geometri ve İnsan” sergisi açılıyor. 18 kişinin 36 fotoğraf ile katıldığı sergi 8 Ocak – 27 Ocak 2022 tarihleri arasında ziyaret edebilir.

“Geometri ve İnsan”;

…kapat gözlerini, düşün son gördüğün eşyaları, objeleri, içinde yaşadığın mekânlardaki şekilleri, çoğu çizgilerle tariflenmiş anlamlı şekiller.

Yaşadığımız dünyanın içinde “geometri” ayrılmaz parçamız, onlarla bütünleşmiş durumdayız. Kapı, pencere, tabak, bardak, masa, bindiğimiz aracı dikkatle inceleyin çoğu “geometrik” olarak tanımladığımız şekillerden oluşur.

Hayatımızı kolaylaştıran, anlam veren bu estetik çizgilerden oluşan düzenin ne kadar farkındayız?

Bu kadar içinde olduğumuz, bizleri yönlendiren, renklendiren, heyecan veren geometrik düzen içindeki yerimizi vurgulamak için başladığımız “Geometri ve İnsan” konulu projenin sonucunda derlediğimiz fotoğraflardan oluşan sergimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Danışman; Serdar Ercan,

Danışman yardımcısı; Okan Erdoğan,

Katılımcılar (alfabetik sırayla); Cahide Uğur Erol, Didem Nuhoğlu, Emine İlkiz Ölmez, Halime Tuncil, Hasan Ürey, Hayrettin Kağnıcı, Henri Kandiyoti, İbrahim Genç, İpek Yıldız, İrem Erdem, Necdet Altan, Sedef Yazıcı Özgüle, Sultan Gülçin, Şükran Başmergen, Talip Bakımlı, Tuba Işıltan, Zeynep Karagül, Zühtü Özçelik

Afiş tasarım: Ece Ural, @eceuraldesign

Video tasarım: Bartu Akın, @bartuakin

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge uyarınca;

HES kodu üzerinden kişilerin aşı, geçirilmiş hastalık veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacaktır. Kişi, hastalığı geçirmemiş veya aşı olmamış veya negatif PCR testi yaptırmamışsa etkinliğe kabul edilmeyecektir. Ayrıca devam eden koruma tedbirleri uyarınca; ateş, öksürük, burun akıntısı, solunum sıkıntısı belirtileri olan misafirlerimiz, yine kabul edilmeyerek en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilecektir.

Hassasiyetiniz ve anlayışınız için teşekkür ederiz.