Genç Çarşamba – Çavuştepe Nekropolü Foto Öyküsü / Kubilay Karslı

İFSAK Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Bu hafta Genç Çarşamba etkinliklerinde, İFSAK gençlerinin oluşumu olan “Tayf” Grubunun gösteri ve söyleşisi ile beraber olacağız. Grubun üyelerinden Kubilay Karslı ’nın konuk olarak katılacağı etkinlikte “Çavuştepe Nekropolü Foto Öyküsü” adlı fotoğraf gösterisi izlenecek ve üzerine bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Gösteri/Söyleşi, 19 Ocak 2022, Saat 19.30 ‘da İFSAK Nurettin Erkılıç Salonunda.

Tayf;

Kendimizi “İFSAK Tayf” olarak adlandırıyoruz. “Tayf” ismi, grubumuzdaki çok sesli yapıyı ve aynı disipline bağlı bağımsız çalışma üretimini temsil eder.  Görsel sanatlara meraklı bir grubuz. Amacımız; fotoğraf ve video temelli görsel sanat çalışmaları üreterek yerel görsel sanat kültürü inşasına katkı sağlamak. Toplanma amacımız; üretim pratiklerimizi ve kuramsal yönümüzü geliştirmek için yaratıcı çözüm yolları keşfetmek.

 

Çavuştepe Nekropolü Foto Öyküsü;

2018 yılının temmuz ayında, Van – Çavuştepe Nekropolü ’nde kazı çalışması yürüten Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi arkeoloji ekibinin bir parçası olma fırsatını elde ettim. Nekropolde bulunan farklı ölü gömme biçimlerinden biri urne içerisinde defin geleneğiydi. Urne, yakılan ölülerin kemiklerinin konulduğu çömlek kap olarak tanımlanabilir. Şahit olduğum urne bulma ve çıkarma aşamalarını fotoğraflayarak görsel bir anlatı oluşturdum. Amacım günlük rutinlerinden soyut katmanlarına bir arkeolojik kazının farklı tabakalarını birlikte sunmayı hedefleyen çağdaş̧ bir foto öykü meydana getirmekti.

 

Kubilay Karslı;

1995’te İstanbul’da doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi iletişim fakültesi reklamcılık bölümü mezunu. Başta temel fotoğraf eğitimi olmak üzere çeşitli fotoğraf atölye ve eğitimlerine katıldı. İFSAK (İstanbul Fotoğraf Ve Sinema Amatörleri Derneği) üyesi ve “İFSAK Tayf” grubunda koordinatör. “Türk Hava Yolları” ‘nın uluslararası tanıtım ve seyahat dergisi olan “Skylife” ve çeşitli kurumsal dergiler için seyahat ve röportaj fotoğrafları çekmekte. Reklam Fotoğrafçılığı alanında çalışmakta.

Afiş Tasarım: Ece Ural, @eceuraldesign

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge uyarınca,

  • HES kodu üzerinden kişilerin aşı, geçirilmiş hastalık veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacaktır.
  • Kişi, hastalığı geçirmemiş veya aşı olmamış veya negatif PCR testi yaptırmamışsa yemeğe kabul edilmeyecektir.

Ayrıca devam eden koruma tedbirleri uyarınca; ateş, öksürük, burun akıntısı, solunum sıkıntısı belirtileri olan misafirlerimiz, yine kabul edilmeyerek en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilecektir.

Hassasiyetiniz ve anlayışınız için teşekkür ederiz.