Geçmişten Bugüne Zeyrek – İlhan Üstüner ve Uğur Alkış

İFSAK Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Konuk olarak İlhan Üstüner ve Uğur Alkış’ı ağırlayacağımız etkinlikte; “Geçmişten Bugüne Zeyrek” adlı gösteriyi izleyeceğiz. Fotoğraf gösterisine tüm üyelerimizi, fotoğraf ve sanatseverleri davet ediyoruz.

21 Nisan 2022, Saat 19.30 ‘da İFSAK, Nurettin Erkılıç Salonu’nda.

Geçmişten Bugüne Zeyrek;

Zeyrek, daha önce de defalarca çeşitli alanlarda üzerinde çalışılmış, çoğu zaman zengin tarihi ve turistik yönleri ile ele alınmış bir semt. Hikâyemiz; burada daha önce aileleri ile yaşamış, çocukluğu, gençliği bu semtte geçmiş, halen burada yaşayan veya şu an başka yerlerde yaşayıp buranın özlemini çeken insan öykülerinin sıcaklığında eski ve bugünkü halinin bir değerlendirmesini yapmak, değişimini görmek ve dokusunu yansıtmak için yola çıkılmış tarihi bir mahallenin görsel hikâyesi.

İlhan Üstüner;

İstanbul, 1965 doğumluyum. Uzun yıllar özel sektörde, mali işler, maliyet muhasebesi alanında çalıştım. Fotoğrafa ilgim çocuk yaşlarda başladı. Fotoğraf eğitimini;  2014 Yılında İFSAK 199.Dönem Temel Fotoğraf semineri ve devamında yapılan “Evde Oturan Erken Ölür” proje çalışmasında aldım.

2015 Yılında İFSAK’a üye oldum. İFSAK’ ta düzenlenen belgesel Fotoğraf  (Özcan Yurdalan) ve Doğa kültürü (Ali İhsan Gökçen) Fotoğraf Seminerlerine katıldım. Sokak ve Manzara fotoğrafçılığı alanlarında çekimler yapıyorum.

Uğur Alkış;

1965 yılında Burdur’da doğdum. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümü mezunuyum. 25 yıl Bankacılık yaptıktan sonra emekli oldum. Fotoğrafa ilgim, ortaokul yıllarında başlamış olmasına rağmen, fotoğraf teknikleri konusunda hiçbir bilgiye sahip değildim. Bu nedenle, İFSAK 199.Dönem Temel Fotoğraf Eğitimi’ni bitirerek Proje Grubu’na katıldım. Ayrıca emekli olduktan sonra, AÖF Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü’nde Ön Lisans eğitimi aldım.

Afiş Tasarım: Ece Ural, @eceuraldesign