“Gece Gündüz İstanbul” – Timurtaş Onan Proje Grubu

İFSAK Galerilerinde Sergiler Açılmaya Devam Ediyor!

 

Pandemi döneminde dijital ortama taşınan sergiler, koşulların izin vermesiyle İFSAK sergi salonlarında da açılıyor. Böylece sergilerimiz İFSAK galerilerinde fiziki olarak izlenebilecek. Ayrıca dijital ortamdaki sergiler de izleyiciyle buluşmaya devam edecek.

Timurtaş Onan Proje Grubu’ndan 21 katılımcının, 63 fotoğraf ile katkıda bulunduğu, Timurtaş Onan’ın danışmanlığında gerçekleşen ve İstanbul’un son yıllardaki sosyal ve kültürel açıdan değişimini siyah beyaz fotoğraflarla yorumlamayı amaçlayan “Gece Gündüz İstanbul” adlı proje sergisi, 8 Ocak 2022  –27 Ocak 2022 tarihleri arasında İFSAK Galeri’de ziyaret edebilir.

“Gece Gündüz İstanbul”;

Bu siyah beyaz projede fotoğrafçılar; İstanbul’un sokak yaşamının gecesinde ve gündüzünde, Hümanist Fotoğraf akımında olduğu gibi objektiflerini günlük hayata çevirip, sıradanlığın içindeki güzelliği bulmayı hedeflediler. Kameranın teknik özelliklerinin önüne geçerek, gözlerinin önünde oluşan hikâyelere ruhlarını ve hayal güçlerini de katarak etkili fotoğraflar elde etmeyi başardılar.

Danışman; Timurtaş Onan

Katılımcılar; Nurhayat Baysal, Beril Baytan, Fethi Baytan, Semiha Berkem, Ayşe Birkardeşler Çankaya, Erhan Coral, Çiğdem Çintan, Alain Danon, Dilek Elçiçek, Ebru Esmen Mete, Handan Fırat İşyar, Müjgan Horozoğlu, Hamiye Kalcıoğlu, Neşe Karaarslan, Sibel Razzon, Eliz Reyna, Moris Sarfati, Harika Topaloğlu Yücel, Nurdan Turan, Hande Yeniley ve Arzu Ünal Çokşirin.

Sergide her fotoğrafçıdan fine art koleksiyon kâğıdına basılı üçer siyah/beyaz fotoğraf, sergi kitabında ise dört eser yer almaktadır.

Afiş tasarım: Ece Ural, @eceuraldesign

Video tasarım: Bartu Akın, @bartuakin

 

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge uyarınca;

HES kodu üzerinden kişilerin aşı, geçirilmiş hastalık veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacaktır. Kişi, hastalığı geçirmemiş veya aşı olmamış veya negatif PCR testi yaptırmamışsa etkinliğe kabul edilmeyecektir. Ayrıca devam eden koruma tedbirleri uyarınca; ateş, öksürük, burun akıntısı, solunum sıkıntısı belirtileri olan misafirlerimiz, yine kabul edilmeyerek en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilecektir.

Hassasiyetiniz ve anlayışınız için teşekkür ederiz.