“Bir Başka Aktivizm: İklim Krizinin Sanat İle İfade Edilmesi” – Özge Doruk

İFSAK Çevrim İçi Etkinlikler Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

İFSAK Toplumsal Cinsiyet Grubu’nun, Özge Doruk‘un konuk olarak katılacağı, “Bir Başka Aktivizm: İklim Krizinin Sanat İle İfade Edilmesi” adlı söyleşi etkinliği, 15 Mart 2022, Saat 20.00 ‘de canlı yayın olarak İFSAK TV’de!

Bir Başka Aktivizm: İklim Krizinin Sanat İle İfade Edilmesi;

İklim krizi çağında sanatsal aktivizmin hallerini konuğumuz kendi deneyimleri üzerinden aktarmayı amaçlıyor. Sanatta iklim krizi teması nasıl işleniyor, neyi amaçlıyor ve insanlara nasıl ulaşıyor hikâyesine konuğumuzun belgesel sinema sanatı üzerinden konuşuyor olacağız.

 

Özge Doruk;

Aktivist ve araştırmacı. Çalışmalarına özellikle ekolojik hak savunuculuğu alanında devam ediyor. Sosyoloji lisans ve sivil toplum yönetimi yüksek lisans eğitimlerinin akabinde sivil alanda yerel ekolojik hareketler, iklim adaleti, kömürlü termik santraller ve hafıza konuları özelinde araştırmalar yürütüyor, arşivliyor, hikayeler topluyor ve belgeseller çekiyor. Çan: Bir Termik Kasabası, Troas’ta Suya Dair adlı tamamlanan belgesellerin yapımcılığını üstlendi. Aynı alanda benzer belgesel çalışmalarında yer almaya da devam ediyor.

 

Yayın Linki için tıklayınız

Afiş Tasarım: Ece Ural, @eceuraldesign