2020-2021 Sezonu Ayın Fotoğrafı Etkinliği Sergisi

2020-2021 Sezonu Ayın Fotoğrafı Etkinliği Sergisi;

Yıllardır üyeleri arasında büyük ilgi görerek süregelen “İFSAK Ayın Fotoğrafı Yarışması”, iki sezondur adını “İFSAK Ayın Fotoğrafı Etkinliği” olarak değiştirerek devam ediyor. Amacı üyelerinin fotoğraf konusunda teknik bilgi ve becerilerini geliştirmek, değerlendirmek olan etkinliğin İlki 14 Mayıs 1975’te gerçekleşmişti.

Türkiye’nin en uzun soluklu fotoğraf etkinliklerinden biri olan ‘İFSAK Ayın Fotoğrafı Etkinliği’ her yıl Ekim-Haziran ayları arasında üyelerimizin katılımıyla gerçekleşir.

Sezonun yarışma konuları, seçicileri, istenilen fotoğraf nitelikleri (tek ya da üçlü seri) Eylül ayında üyelere duyurulur. Alanlarında yetkin, başarı kazanmış kişilerden İFSAK yönetimince davet edilen seçicilerin değerlendirmeleri ile en çok 3 fotoğraf -ya da fotoğraf serisi- ilgili ayın fotoğrafı -fotoğrafları- olarak seçilir. Başarılı bulunan fotoğraflar İFSAK Salonlarında sergilenir, İFSAK Web sitesinde yayınlanır, dönem dönem albüme dönüştürülüp fotoğraf severlerin beğenisine sunulur. Ayrıca katılımcılar başarılı olan her fotoğrafı -ya da fotoğraf serileri- için 1 puan kazanır. Sezon boyunca en çok puan toplayan üye “İFSAK Yılın Başarılı Fotoğrafçısı” olarak ilan edilir ve başarı plaketi o yılın Aralık ayı içinde gerçekleştirilen “Geleneksel İFSAK Yemeğinde” kendisine verilir.

25 Eylül Cumartesi günü 2020-2021 Sezonu Ayın Fotoğrafı Etkinliği Sonuçları Sergisi açılıyor.

“Ya dışındasındır çemberin

  Ya da içinde yer alacaksın

  Kendin içindeyken kafan dışındaysa

  Çaresi yok kardeşim… “

Murathan Mungan

Etkinliklerimiz, Murathan Mungan’ın yukarıdaki şiirinden yola çıkılarak seçilen, her ay sırayla bir tanesi ele alınan Kenarında, Arkasında, İçinde, Yanında, Dışında, Altında, Köşesinde, Önünde, Üstünde temalarıyla gerçekleştirilmişti.

Seçici olarak etkinliğimize destek veren, Merih Akoğul, Ayşe Bağdemir Arıkan, Özcan Yaman, Yalçın Savuran, Aykan Özener, Bingöl Elmas, Mehtap Canver Ercan, Günseli Baki, Nursen Bilgin Kadayıfçıoğlu sergimizde de onur konuklarımız olacaklardır.

 

Tüm sanatseverlerimizi üyelerimizle tüm yıl biriktirdiğimiz bu özel seçkiyi ziyaret etmeye davet ediyoruz.

 

25 Eylül 2021, Cumartesi

İFSAK Lokal ve İbrahim Zaman Sergi Salonları