HABERLER / DUYURULAR
2014 Yeni Yıl Kutlaması 31.12.2013


Sayın Üyelerimiz,
Koskoca bir yılı geride bırakıyoruz. Neler yaşamadık ki bu dönemde...
Yaşadıklarımızdan öğrendiklerimiz elbette var ve gelecek yıla bu öğretileri biz, sizlerle birlikte taşıyacağız.

Örneğin; "sen-ben, öteki,..." tanımlarının hayatımızdan uzak olmasına çalışacağız.

Örneğin; "dış güçler, iç güçler, çeteler, oluşumlar" laflarının birkaç kez düşünmeden ağzımızdan söze, klavyemizden yazıya dökülmemesine çaba göstereceğiz.

Örneğin; "toplumsal olaylarda kişilerin protesto hakkının gaspedilemeyeceği" gerçeğini tekrar, tekrar ifade edeceğiz.

Örneğin; "biz istedik oldu" lafını kullanmayacağız.

Örneğin; geliştireceğimiz projelerde "toplumumuzun her zamankinden daha fazla birlikteliğe, dirliğe, düzene, hukuka, insan haklarına ihtiyacı olduğunun" altını çizmeye devam edeceğiz.

Örneğin; başarıyı ve başarılıyı alkışlamanın bir erdem olduğunu, harislik, ego, kıskançlık ile yoğurulan zihinlerin sanat adına üretebileceği şeylerin çok kısıtlı olacağını unutmayacağız.

Ülkemizin, toplumumuzun, şehrimizin, komşularımızın, dostlarımızın, üyelerimizin, derneklerimizin, federasyonumuzun, sanatçıların, amatörlerin, profesyönellerin, kısaca çevremizin "en iyiye" olan ihtiyacını ve bunu hak ettiklerini sürekli aklımızda tutarak sizler için 2014 yılında da çalışmaya devam edeceğiz.

2014 Yılının ülkemizde barış, dostluk, kardeşlik duygularını pekiştirmesini ve toplum olarak sağlıklı zihinlere doğru yolculuk etmemize izin vermesini diliyor, hepinizin yeni yılını en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Saygılarımızla,
İFSAK Yönetim Kurulu