FOTOĞRAF SEMİNERLERİ
Şiirden Fotoğrafa İstanbul Atölyesi 20.03.2017 19:30 - 25.09.2017 21:30


ŞİİRDEN FOTOĞRAFA İSTANBUL ATÖLYESİ
Eğitmen: ALBERTO MODİANO

20 Mart 2017, Pazartesi, 19:30 - 21:30
24 Hafta (6 Ay)Edebiyatımızda birçok yazar İstanbul’u mısraları ve kelimeleri ile anlatmaktadır. Anlatılar ayrıca fotoğraf dili ile görselliğe dönüşebilir. Şiirin fotoğrafla anlatılması ve kavuşması olarak nitelendirilebilir.

Atölye 6 ay sürecektir. Atölye basında Alberto Modiano tarafından katılımcılara şairlerin şiirlerinden oluşan bir dosya sunulacaktır.

Katılımcılar dosyadan seçtikleri bir ya da birden çok şiir üzerine fotoğraf çalışmaya başlayacaktır. Katılımcılar dosyada bulunmayan ama önerdikleri bir İstanbul şiiri ile de katılabilir. Ancak şiirin İstanbul’da yaşanmışlık duygusunu anlatması gerekmektedir. 

Atölye süresince katılımcılar çalışmalarını ayda iki kez PAZARTESİ günleri Atölyeye sunacak, üzerinde konuşulacak ve yorumlarda bulunacaklardır.

Şairin bir kaç mısrada anlattığı bir duygu fotoğrafta farklı yorumlara açıktır. Bir duygu birkaç kare ile anlatılır. Eskitilmiş fotoğraf teknikleri, kavramsal yorumlar ya da farklı anlatım yolları ile de anlatılabilir. Bunlar atölyenin ana temasıdır.

Altı aylık çalışma süreci sonunda katılımcıların fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlanacak ve katalog basılacaktır.
Atölye eğitmenin kişisel çabaları ile serginin başka mekanlarda da sergilenmesi yoluna gidilecektir.
(Sergi ve Katalog masrafları atölye katılımcıları arasında paylaşılacaktır, Sergi ve Katalog basımına girmek mecburi değildir)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Başvuru ve Ayrıntılar İçin
Tel: 0 212 292 42 01/ iletisim@ifsak.org.tr

ÖDEME DURUMU
Kayıt için idari işlerimizle görüşüp Yapı Kredi Bankası Galatasaray Şubesi 82225757 nolu İFSAK İktisadi İşletmesi hesabına (IBAN TR42 0006 
7010 0000 0082 2257 57) seminerin toplam ücreti olan KDV Dahil 600 TL. (Öğrenci veya Dernek Üyelerimiz 480 TL.) yatırılıp aşağıdaki form ile beraber dekontu iletisim@ifsak.org.tr adresine mail atılmasını rica ederiz. 

Yapı Kredi Bankası World karta 4 Taksit imkanı vardır. (vade farkı için danışınız.) Kayıt iptalleri ve geri ödemeler ders başlama tarihinden 1 hafta öncesine kadar yapılmaktadır, sonrasında gelecek iptal istekleri dikkate alınamayacaktır.
 
Lütfen dekontun açıklama kısmına "katılımcı adı ve şiirden Fotoğrafa " diye belirtiniz. 

seminer kayıt formu