FOTOĞRAF SEMİNERLERİ
Opus Rea – Bir filmin hikayesi… Proje Geliştirme Atölyesi 13.04.2018 19:30 - 13.04.2018 22:00
Opus Rea – Bir filmin hikayesi…
Proje Geliştirme Atölyesi
Eğitmen: Dayk Danzig

13 Nisan 2018, Cuma, 19:30

Atölyemiz kayıtları dolmuştur,
ilginize teşekkür ederiz.
 
Proje Konusu:
Bir filmin hikayesini fotoğraflar ile anlatmak. Film üzerindeki görüntülerin hızlı akışını durdurmak, kare kare her bir görüntüyü fotoğraflara dönüştürmek.  Sinema tarihinin en önemli yapıtlarından  birini izledikten sonra, bu filmi özgün ve yaratıcı fotoğraf kareleri ile anlatma süreci. Bu süreç boyunca her katılımcı filmin ana konusuna bağlı kalarak fotoğraflar üretecektir. Bu üretimlerin sonunda tüm katılımcılardan toplanan fotoğraflar değerlendirilerek, bir seçim yapılacaktır. 

Projenin amacı:
Fotoğraf çekmek sadece teknik bilgi ve ekipman işi değildir. Bir fotoğrafçının çektiği fotoğrafta “Bu fotoğrafta ben neredeyim” diyebilmesi gerekir. Fotoğrafın içinde varolabilmek için gerçekten hissederek çekmek, anlatılmak istenen bir derdi,  seçilen kadraj ile özgün bir şekilde anlatabilmek  gereklidir. Proje süreci boyunca tüm katılımcıların “Bu fotoğrafta ben BURADAYIM” diyebilmesi ana amacımızdır.

Proje Sergisi:
Proje süreci sonunda bir sergi yapılacak ve sergileme yöntemi de kendine özgü bir yapıda olacaktır.

Proje Katılımcı Sayısı:
Katılımcı sayısı en az 20 en fazla 35 Kişidir.

Proje Takvimi:
Nisan da başlayacak olan projemizin toplantıları 15 günde bir Cuma günleri yapılacaktır. Ayrıca en az, ayda bir tane sanat etkinliği (Sinema, Tiyatro, Sergi, Opera) izlemek  şeklinde olacak. Proje süresi  1 yıldır. 2019 Mart ayında Sergileme  yapılacaktır.

Başvuru İçin: İFSAK İdari İşler

Tel: 0 212 292 42 01/ iletisim@ifsak.org.tr

Atölyemizin toplam ücreti  500  TL. ( dernek üyelerine ve öğrencilere 400 TL.)dir. 

Kayıt esnasında ücretin en az %50’si nakit, kredi kartı veya banka havalesi ile tahsil edilir. İş Bankası Kredi Kartlarına 4 Taksit imkanı vardır. (vade farkı için İdari İşlere danışınız.) Atölyenin başlama tarihinden önce atölyenin tüm ücreti tahsil edilmesi gerekmektedir. 
Kayıt yapıldıktan veya atölye başladıktan sonra yapılan iptallerde geri ödeme yapılmamaktadır. 

İş Bankası Galatasaray Şubesi TR56 0006 4000 0011 0111 8719 14 nolu İFSAK İSTANBUL FOTOĞ VE SİNEM AMAT DERN İKTİSADİ İŞLETME hesabı kullanabilir ve dekontu aşağıdaki form ile beraber iletisim@ifsak.org.tr mail  adresine gönderebilirsiniz. 

Lütfen dekontun açıklama kısmına "katılımcı adı ve opus rea" diye belirtiniz.
seminer kayıt formu