FOTOĞRAF SEMİNERLERİ
Kartpostallarla İstanbul 20.11.2017 19:30 - 12.04.2018 22:00

Kartpostallarla İstanbul
20 Kasım 2017, Pazartesi, 19:30

Eğitmen: Serkan Turaç

 

Proje Konusu:
İstanbul ele alınarak işlenecek olan proje çalışmasında, her katılımcıya eski bir İstanbul kartpostalı verilecektir. Katılımcıdan kartpostal üzerindeki görselin aynısını fotoğraflaması istenecektir. Katılımcı kartpostala konu olan semtten fotoğraf üretmeye devam edecektir ve böylece konu özetle İstanbul’un kendisi olacaktır. Katılımcılar isterlerse kartpostal dışında da görsel üreyebileceklerdir. Başka  semt görselleri de getirebilecektir. Bunlar da karma sergilenmek üzere bir potada toplanacaktır.
 
Projenin amacı:
Değişen, gelişen ve/veya yok olan mahalleleri görsellerle yaşatarak geleceğe bellek bırakmak projenin amacıdır. Bir diğer amacımız da hazırlayacağımız sergi ile her katılımcının en az 10 en fazla 20 görseli ile kartpostallar hazırlayıp, belirlenen uygun bir tutar ile satışının da yapılması ve sonrasında elde edilecek gelir bağışlanacaktır.

Proje Sergisi:
Kartpostallar sergisi olacak ve sergileme yöntemi de kendine özgü bir yapıda olacaktır.
 
Proje Katılımcı Sayısı:
Katılımcı sayısı en az 20 en fazla 35 Kişidir.

Proje Takvimi:
Kasım da başlayacak olan projemiz Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan ayında bir toplantı şeklinde olacak ve ders iki saat sürecektir. Mayıs veya Haziran ayında sergileme yapılacaktır.

Proje, katılımcı sayısına göre açılacak olduğundan, öncesinde kesin kayıt gereklidir. Kart baskıları katılımcıya ait olacaktır.

Başvuru İçin: İFSAK İdari İşler
Tel: 0 212 292 42 01/ iletisim@ifsak.org.tr

Atölyemizin toplam ücreti  KDV Dahil 450 TL+ ( dernek üyelerine ve öğrencilere KDV Dahil 360 TL.)dir. 

Kayıt esnasında ücretin en az %50’si nakit, kredi kartı veya banka havalesi ile tahsil edilir. World Karta 4 Taksit imkanı vardır. (vade farkı için İdari İşlere danışınız.) Atölyenin başlama tarihinden önce atölyenin tüm ücreti tahsil edilmesi gerekmektedir. 
Kayıt yapıldıktan veya atölye başladıktan sonra yapılan iptallerde geri ödeme yapılmamaktadır. 

Yapı Kredi Bankası Galatasaray Şubesi 82225757 nolu İFSAK İktisadi İşletmesi hesabını (IBAN TR42 0006 
7010 0000 0082 2257 57) kullanabilir ve dekontu aşağıdaki form ile beraber iletisim@ifsak.org.tr mail  adresine gönderebilirsiniz. 


Lütfen dekontun açıklama kısmına "katılımcı adı ve hızlandırılmış temel fotoğraf semineri " diye belirtiniz.

seminer kayıt formu