Sergiler
Fotoğrafın Ustaları Bu Sergide Buluşuyor! 01.07.2017 - 28.09.2017
Fotoğrafın Ustaları Bu Sergide Buluşuyor!
"İFSAK Arşivi Aralanıyor-3"
Fotoğraf Sergisi Açılışı
1 Temmuz 2017, Cumartesi, 17:00

1 Temmuz -28 Eylül 2017
İFSAK Galeri


Fotoğraf Sanatı'nın değerli isimleri İFSAK Arşivi'nde yer alan fotoğraflarıyla 1Temmuz -28 Eylül 2017 tarihleri arasında İFSAK Galeri'de fotoğrafseverlerle üçüncü kez buluşuyor.
Kurulduğu günden beri Türkiye'de fotoğraf ve sinemanın yaygınlaşması, üretiminin artması, yeni sanatçıların yetişmesi, fotoğraf ve sinemanın gereken saygınlığı kazanması için çaba gösteren İFSAK, arşiv fotoğraflarını gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor.
Kurulduğu 1959 yılından günümüze değin pek çok usta fotoğrafçının yolunun kesiştiği İFSAK, Türkiye Fotoğraf sanatına ışık tutacak bu değerli dökümanları sonraki kuşaklara aktarmak amacıyla arşivini en iyi şekilde korumayı ve fotoğrafseverlerle buluşturmayı hedefliyor. 
2015 yılında çalışmalarına başlayan İFSAK Arşiv Birimi Koordinatörlüğünde incelenen ve korumaya alınan arşiv fotoğraflarının üçüncü seçkisi 1 Temmuz 2017 Cumartesi günü saat 17:00'de gerçekleşecek açılışın ardından fotoğrafseverlerle buluşacak.
Sabit KALFAGİL'den Nusret Nurdan EREN'E, Arif Hikmet KOYUNOĞLU'ndan Ozan SAĞDIÇ'a kadar pek çok değerli ismin objektifinden yansıyan kareler 1 Temmuz -28 Eylül 2017 tarihleri arasında İFSAK Galeri'de fotoğrafseverlerin ziyaretine açık olacak.
Büyük çoğunluğu üyemiz olan ve fotoğraf tarihine sayısız katkıları bulunan duayen fotoğrafçılarımızın bu değerli eserlerini üyelerimizle ve fotoğrafseverlerle paylaşmak, geçmişle günümüz arasında bir köprü kurmak, İFSAK olarak hepimizin hayali...

Sergide yer alacak fotoğrafçılar
Cemil AĞACIKOĞLU, Remziye AKÇAY, Tanju AKLEMAN, Gültekin ALKURT, Orhan ALPTÜRK, Emin ALTAN, Kamil ATAV, Ayhan AYDIN, İbrahim AYŞIL, Ayşe BAĞDEMİR ARIKAN, Ömer BAKAN, Ali BALKI, Kemal CENGİZKAN, Tahir M.CEYLAN, Cengiz CIVA, Tuğrul ÇAKAR, Hüseyin Paşa ÇETİN, Maggie DANON, Sadık DEMİRÖZ, Ufuk DUYGUN, Taçay ERDEMSEL, Nusret Nurdan EREN, Oral GÖNENÇ, İsmet GÜMÜŞDERE, Dora GÜNEL, Selim GÜNEŞ, Barbaros GÜRSEL, Fehmi İÇYER, Fethi İZAN, Sabit KALFAGİL, Çağatay KARAÇİZMELİ, Hacer KARANLIK, Leon KERİBAR, Orhun KILIÇBEYLİ, Ali Nabi KIRAN, Erman KOPARAN, Arif Hikmet KOYUNOĞLU, Sevdiye KURUCU, Ahmet KUZİK, Teoman MADRA, Ömer ORHUN, İlkan ÖZDAĞ, Çetin ÖZEK, Şahabettin PAMUK, Ozan SAĞDIÇ, Yalçın SAVURAN, Gül SEÇKİN, Atilla TANYELİ, Tolunay TİMUÇİN, Yücel TUNCA, Hatice TUNCER, Sacit ÜNLÜ, Birol ÜZMEZ, Uğur VARLI, Cemal YAMALIOĞLU, Özcan YAMAN, Habip YANÇ, Pelin YILDIZELİ, Hacer YILMAZ, Özcan YURDALAN, Hakan ZÜMRÜT