Sergiler
Dünya Su Günü Fotoğraf Sergisi - Gösteri -Kitap tanıtımı 22.03.2018 - 22.03.2018
Dünya Su Günü Fotoğraf Sergisi - Gösteri -Kitap tanıtımı

22 Mart 2018’de İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği ) -Önemli Gün ve Projeler –kapsamında “Dünya Su Günü” ne dikkat çekmek için sergi, gösteri ve özel bir kitapla yirmi altı gönüllü fotoğrafçı olarak bir farkındalık yaratmak istedik.

Projenin Yürütücü Danışmanlığını Fotoğrafçı ve Yönetmen Serkan Turaç üstlendi. Projenin Danışman yardımcısı ise Ferhan Çoşkun. Proje bir yıl boyunca özel bir çalışmayla titizlikle sürdürüldü. 22 Mart’ta yirmi altı gönüllü fotoğrafçı ve videocunun katkıları ile izleyici karşısına çıkacak olan bu özel çalışmanın birde İFSAK yayınlarından dağıtıma çıkacak kitabı var.

Proje Yürütücü Danışmanı Serkan Turaç konuyla ilgili olarak şunları dile getiriyor: 
Dünyanın vazgeçilmezi “Şeffaf Elmas Su” aslında, kohezyon özelliğine sahip olan, renksiz, tatsız ve kokusuz bir sıvı. 2 adet Hidrojen atomu ve 1 adet Oksijen atomundan oluşuyor. En küçük canlıdan, en büyüğe kadar tüm canlıların biyolojik yaşamlarını ve faaliyetlerini sağlayan bu sıvının yaşamımızdaki yeri oldukça önemli. Ülkelerin 10 yıllık gelişim planlarında önemli bir yer tutuyor. Yapılan projeler, geliştirilen temiz su arama çabaları ve koruma planları bazı ülkelerin ilk sırasındaki konusu olarak yer buluyor. Bu doğrultuda İFSAK Yönetim Kurulunun hazırlamış olduğu etkinlik dâhilinde bizler “Dünya Su Günü Proje Grubu” çatısı altında bir araya gelerek, suyun önemine dikkat çekmek istedik. Meta Mühendisliğin sponsorluğunda bu hassas konuda farkındalık oluşturmak için bir gösteri, sergi ve kitap çalışması hazırladık. Yaklaşık 26 fotoğraf ve video gönüllüsü ile görsel dili oluşturduğumuz ortak paydada suyun biriyle olan kesişim noktasından yola çıkarak, global dünyadaki yerine ve yok olmasını dikkat çekmeyi hedefliyoruz. Dünyadan ve Türkiye’den çarpıcı fotoğrafların ve videoların bulunduğu “Dünya Su Günü Projesi” 22 Mart Perşembe günü İFSAK’da izlenmeye değer.

Proje Katılımcıları: Ahmet Aksan, Bahar Sayıner, Bilgen Demir, Burak Şenbak, Damla Atak, Dayk Danzig, Emine Bulut, Emine İlkiz Ölmez, Engin Bulut, Erdinc Senyurek, Esin Koç Ferhan Coşkun, Funda Tezer, Gul Sevil Erisi, Gurol Uysal, Hale Özdemir, Hatice Ezgi Özçelik, Hülya Şamer, Kumral Kepkep, Mehmet Naci Demirkol, Nihal Eken, Nuray Apari, Sidar Aksoy, Şerife Nurcan Aydınlı, Zeliha Çengerme

Proje Gösterimi-Sergi- Kitap: 22 Mart 2018 ,19:30, İFSAK
Dünyanın birçok yerinden çarpıcı görsellerle buluşmak için sizleri İFSAK’a bekliyoruz.